Letnie i zimowe wyprzedaże oraz inne promocje organizowane przez sklepy to świetna okazja, by odświeżyć swoją garderobę, dodając do niej nowe elementy. W okresie cenowego szaleństwa łatwo jednak o pomyłki. Sprawdź praktyczne porady, dzięki którym zrobisz udane zakupy podczas wyprzedaży!

Po pierwsze – przygotuj swoją listę zakupów

Jeżeli nie chcesz skończyć z szafą wypełnioną ładnymi, lecz rzadko używanymi ubraniami, przed wyruszeniem na zakupy przygotuj listę. Co powinno się na niej znaleźć?

Na początku zrób przegląd swojej garderoby. Zastanów się, czego tak naprawdę potrzebujesz, aby podczas wyprzedaży nie kupować zbędnych rzeczy, które założysz jeden, dwa razy albo nawet w ogóle.

Wyprzedaże to świetna okazja do tego, by taniej kupić bazowe ubrania, na przykład solidne jeansy, ponadczasową białą koszulę, klasyczny beżowy trencz albo kurtkę ramoneskę. 

Po drugie – korzystaj ze sklepów stacjonarnych i online

Uwielbiasz wizyty w sklepach i buszowanie między wieszakami? W takim przypadku do centrum handlowego wybierz się niedługo po jego otwarciu, gdy nie ma w nim jeszcze tłumów.

Jeżeli nie przepadasz za hałasem i długimi kolejkami do przymierzalni podczas wyprzedaży, wybierz sklepy internetowe. Tam również czekają atrakcyjne przeceny, a wiele sklepów dodatkowo oferuje kody rabatowe i darmową dostawę, dzięki czemu zakupy są jeszcze tańsze i wygodniejsze.

Wiele ubrań, butów i dodatków w wyprzedażowych cenach możesz znaleźć już teraz w sklepie internetowym Medicine pod adresem: https://wearmedicine.com/sale/ona.

Po trzecie – zawsze zastanów się przed podjęciem decyzji

Jeżeli udało Ci się znaleźć ciekawą rzecz na wyprzedaży, zanim ją kupisz, zastanów się, czy spełnia wszystkie Twoje oczekiwania i naprawdę jest Ci potrzebna.

Możesz posłużyć się popularną zasadą, która mówi, że nowa rzecz w garderobie powinna pasować do przynajmniej trzech innych znajdujących się w niej rzeczy. Gdy zatem wypatrzona na wyprzedaży bluzka tak naprawdę nie pasuje do zbyt wielu elementów Twojej szafy, lepiej poszukać czegoś innego.

Nie kupuj również ubrań, butów czy dodatków, których nie wybrałabyś, gdyby były droższe. Gdy w produkcie przyciąga Cię wyłącznie jego atrakcyjna cena, zakup może być po prostu nietrafiony.

Po czwarte – sprawdź, czy możesz zwrócić nieudany zakup

Nawet jeżeli sukienka lub buty wydawały się idealne w momencie ich kupowania, może okazać się, że tak naprawdę są niewypałem. W takiej sytuacji rozwiązaniem jest skorzystanie z procedury zwrotu.

Zwroty najłatwiej zrealizować w sklepach internetowych. Wiele z nich umożliwia również oddawanie zakupów za darmo, na przykład w salonie stacjonarnym lub wysyłkowo. Pamiętaj o tym, że w przypadku sklepów online możesz skorzystać ze zwrotu w terminie 14 dni. Niektóre sklepy wydłużają go i proponują możliwość oddania produktów w 30, a nawet 100 dni.

Zasada ta nie ma jednak zastosowania w przypadku sklepów stacjonarnych. Przyjęcie zwrotu przez sklep jest wtedy dobrowolne, dlatego zawsze warto wcześniej sprawdzić, czy to możliwe.