Choć pogoda za oknem może na to nie wskazywać – okres łączący zimę i wiosnę nadejdzie już wkrótce. To czas, kiedy trudno zdecydować w co się ubrać tak, by nie zmarznąć, ale jednocześnie – nie przegrzać się. Podpowiadamy, jakie buty wybrać, aby zachować optymalny komfort!

Trudny czas pomiędzy zimą a wiosną

Okres, kiedy o poranku temperatury wciąż są dość niskie, a popołudniami – okazują się być zdecydowanie wyższe, już nadchodzi. To bardzo trudny moment, kiedy nierzadko musimy zastanawiać się: zmarznąć idąc do pracy i szkoły, ale zagwarantować sobie komfort podczas powrotu, czy może odwrotnie: dobrze przygotować się na poranny chłód, licząc się z tym, że droga powrotna będzie oznaczać przegrzanie?

Choć trudno jest wybrać w 100% odpowiednie obuwie – na szczęście istnieje szeroka gama modeli, które umożliwią zachowanie komfortu przy zmieniającej się dość gwałtownie temperaturze.

Jakie buty wybrać na co dzień?

Na okres przejściowy, kiedy pogoda wciąż jest zmienna warto wybrać botki damskie, które pozwolą zachować optymalny komfort cieplny zarówno wczesnym porankiem, gdy na dworze jest dość zimno, jak i w drodze powrotnej z pracy lub szkoły – gdy temperatura na zewnątrz zazwyczaj jest o kilka albo nawet kilkanaście stopni wyższa niż rano.

Aby buty oferowały odpowiednie ocieplenie, ale jednocześnie nie sprawiały, że stopy będą się przegrzewać – warto wybrać model wykonany z naturalnej lub syntetycznej skóry. To, czy wybierzemy botki damskie na płaskiej podeszwie, czy z obcasem – jest kwestią indywidualnych preferencji. Warto jedynie pamiętać o tym, by wybrany model posiadał odpowiednio wyprofilowaną podeszwę, która uchroni przed ewentualną wywrotką na śliskim chodniku.

Jeśli nie wiesz, które obuwie będzie dla Ciebie idealnym wyborem, przeczytaj artykuł: Buty damskie – jakie będą do mnie pasować?

Sportowe buty na przełom zimy i wiosny

W okresie przejściowym możemy chcieć ubrać się również na sportowo. Podczas gdy buty zimowe męskie lub damskie zapewne będą już zbyt ciepłe – letnie i wiosenne adidasy z siateczką nie zapewnią odpowiedniej izolacji przed chłodem. Doskonałym wyjściem są w takiej sytuacji sneakersy pozbawione elementów siateczkowych, a także botki damskie na płaskiej podeszwie. Choć te drugie nie sprawdzą się np. do joggingu w marcu, to będą doskonałym rozwiązaniem na spacer po parku czy szybkie wyjście z psem.

Eleganckie propozycje na wczesną wiosnę

Niektóre okazje wymagają nieco bardziej eleganckich rozwiązań niż sneakersy czy obuwie na płaskiej podeszwie. W takiej sytuacji doskonałym rozwiązaniem mogą okazać się botki damskie na obcasie lub koturnie. Sprawdzą się zarówno do eleganckich spodni, jak i spódnicy czy sukienki. W tego rodzaju obuwiu można wybrać się do pracy, ale również na elegancką kolację służbową lub rodzinną.

Wybór odpowiednich butów na przełom zimy i wiosny jest kluczowy, jeśli chcemy uchronić się przed przegrzaniem lub wychłodzeniem, które zapewne skutkować będą chorobami. Dlatego też warto dopasować odpowiedni rodzaj obuwia, dzięki któremu zachowamy optymalny komfort cieplny zarówno wtedy, gdy o poranku zaskoczy nas niewielki przymrozek, jak i wówczas, gdy po południu temperatura sięgnie kilkunastu stopni Celsjusza.