Własny ślub zazwyczaj planujemy nawet z kilkuletnim wyprzedzeniem. Najwcześniej rezerwujemy salę weselną, zespół czy fotografa, ale stosunkowo wcześniej warto również zadbać o swój wygląd zewnętrzny, czyli przede wszystkim włosy, skórę twarzy i ciała, a nawet zęby – w końcu chcemy w tym dniu wyglądać olśniewająco. Jakie zabiegi kosmetyczne warto wykonać przed ślubem?

Nawet rok wcześniej 

Istnieją zabiegi w kosmetologii inwazyjnej, które skutecznie poprawią stan naszej skóry, czyniąc ją jędrniejszą, gładszą i bardziej rozświetloną, ale należy wykonać je nawet rok wcześniej. Mowa przede wszystkim o złuszczających zabiegach wykonanych laserem oraz kwasami. Ich zadaniem jest przede wszystkim kontrolowane złuszczenie naskórka oraz odżywienie skóry poprzez pobudzenie komórek do produkcji kolagenu. Rok wcześniej można również poddać się lipazie, aby poprawić wygląd całego naszego ciała. Nie są to zabiegi obowiązkowe, raczej opcjonalne i na pewno nie tanie, ale przynoszą widoczne efekty. Szybkie pożyczki umożliwią nam wykonanie takiego zabiegu. 

Pół roku wcześniej 

Sześć miesięcy przed ślubem zaleca się wykonanie zabiegów, które mają na celu odżywić naszą skórę i sprawić, że będzie wyglądać młodo i świeżo. W tym celu stosuje się na przykład delikatne kwasy złuszczające, nawilżające i matujące, a także mezoterapię igłową. W ciągu 6 miesięcy po zabiegu skóra osiągnie pożądany wygląd. Tych zabiegów zdecydowanie nie powinno wykonywać się później. Są to również zabiegi znacznie droższe, więc warto już wcześniej pomyśleć o takim wydatku i na przykład wziąć pożyczki pieniężne. 

Kilka tygodni przed ślubem 

Jeśli nie zdecydujemy się na wcześniejsze zabiegi, to kilka tygodni przed ślubem warto zdecydować się na nieco tańsze i mniej inwazyjne alternatywy, które pozwolą nam cieszyć się promienistą cerą w tym ważnym dniu. Są to przede wszystkim zabiegi kosmetyczne, które mają na celu oczyszczenie skóry twarzy, a także jej dogłębne nawilżenie, odżywienie, odmłodzenie i zregenerowanie. Mogą to być specjalne peelingi, maski, które zawierają takie składniki jak kwas hialuronowy, algi czy zabiegi z płatem kolagenowym. Na takiej skórze makijaż wygląda i trzyma się zdecydowanie lepiej przez długi czas. 

Tydzień lub kilka dni przed

Gdy ceremonia ślubna zbliża się coraz bardziej, to warto pomyśleć o brwiach oraz paznokciach. Jeśli chodzi o brwi, to należy je przede wszystkim wyregulować oraz nałożyć hennę. Ten zabieg można również wykonać wcześniej – wszystko zależy od tego, jak szybko włoski nam odrastają – w tej kwestii na pewno jednak posiadamy już doświadczenie i same określimy najlepiej, jaki czas będzie najwłaściwszy.

To także pora na nasze paznokcie zarówno u nóg, jak i u rąk. Pedicure można wykonać nawet nieco wcześniej, a jeśli na paznokciach planujemy nie hybrydę tylko tradycyjny lakier, to nie trzeba się spieszyć. Ostatnim zabiegiem kosmetycznym, jaki zdecydowanie powinna wykonać każda panna młoda, jest porządny i długi sen, czyli jeden z najlepszych, naturalnych kosmetyków. Warto również zastosować lekką dietę i pić dużo wody.