Nie sztuką jest kupić buty męskie, ale wyzwaniem jest wybranie tych, które wyróżniają się wysoką jakością. Na co należy zwrócić szczególną uwagę przy wyborze obuwia męskiego, które ma posłużyć na lata?

Dobre obuwie męskie – na co patrzeć?

Na rynku działa wiele marek oferujących buty męskie. Nie każdy jednak wie, na co zwrócić uwagę przy zakupie tych, które mają wyróżniać się wysoką klasą. Czym warto kierować się przy kupnie butów dobrej jakości?

1. Materiały

O jakości obuwia w pierwszej kolejności decydują materiały, z których jest ono wykonane. 

Luksusowe buty wykonuje się w całości ze skóry naturalnej, która cechuje się nie tylko atrakcyjnym wyglądem, ale również jest komfortowa i trwała, dlatego w butach skórzanych można chodzić nawet cały dzień. Najwyższą wytrzymałością wyróżnia się skóra licowa.

Luksusowe obuwie może mieć również skórzaną podeszwę, która podnosi komfort jego użytkowania. Na rynku można jednak znaleźć wiele dobrych butów, które mają podeszwy z wytrzymałego i elastycznego tworzywa sztucznego.

2. Łączenie materiałów

Materiały na obuwie mogą być łączone dwoma technikami – klejenia albo szycia.

Zasadniczo dobre buty powinny być szyte, ponieważ ta technika pozwala na uzyskanie wytrzymałego połączenia. Za najtrwalsze uznawane są buty szyte techniką Goodyear Welted, czyli techniką ramową.

Wielu producentów dobrych butów wybiera też techniki klejenia. Wysokiej klasy kleje są bardzo trwałe i wykończone nimi buty mogą służyć na lata.

3. Detale

Wybierając buty wysokiej jakości, należy również przyjrzeć im się z bliska i zwrócić uwagę na ich detale.

Obuwie powinno wyróżniać się szczegółowym dopracowaniem, równymi szwami, symetrycznością, sprawnie działającym zamkiem.

Dyskwalifikacja to z kolei duża liczba wystających nitek, nierówności materiału, przebarwienia, pozostałości po kleju, nieprzyjemna w dotyku wkładka.

4. Wygląd

Nie można zapominać również o wyglądzie obuwia. Wysoka jakość idzie najczęściej w parze z klasycznym i ponadczasowym wzornictwem.

Wybierając wysokiej klasy buty męskie, warto postawić na uniwersalne fasony, na przykład na skórzane półbuty, trzewiki, mokasyny czy brogsy w kolorach jak brąz lub czerń. Takie obuwie sprawdzi się w wielu stylizacjach na co dzień i na uroczystości.

Czy dobre buty męskie muszą być drogie?

Często można spotkać się z przeświadczeniem, że wysokiej jakości męskie obuwie musi dużo kosztować. Jak jest w rzeczywistości?

Zasadniczo wykonanie dobrych butów związane jest z wyższą ceną, co wynika z kosztów materiałów oraz robocizny, ponieważ wyprodukowanie ich będzie wymagało większej staranności, a tym samym większych nakładów czasu.

Zatem dobre buty męskie nie będą tanie, ale nie oznacza to, że trzeba wydać na nie sporą sumę. Wysokiej jakości obuwie można kupić tanio na wyprzedażach, na przykład w sklepie internetowym Wojas pod adresem: https://wojas.pl/kolekcja-meskie-wyprzedaz.

Gdy więc szukasz wysokiej klasy butów męskich, pamiętaj o zwróceniu uwagi na ich materiał i jakość wykonania. Nie musisz jednak wydawać na nie fortuny!