Szybkie tempo życia i częsty brak czasu na złapanie oddechu sprawiają, że jesteśmy coraz bardziej przeciążeni. Czujemy, że potrzebujemy odpoczynku, jednak dni urlopowe nie są nieskończone. Jest na to rada – Twoją odskocznią od codzienności może być City Break, czyli szybki weekendowy wypad. Jak przyszykować się do takiego wyjazdu? 

Czym jest City Break?

City Break, czyli przerwa w mieście! Jest to coraz bardziej popularny sposób spędzania czasu wolnego i zwiedzania. Jest to najczęściej weekendowy lub okołoweekendowy wyjazd, podczas którego możemy w ekspresowym tempie zwiedzić najważniejsze atrakcje naszej destynacji lub po prostu odpocząć. Miejscami, które Polacy wybierają na City Break są najczęściej duże europejskie miasta, do których dolecieć można wygodnie samolotem lub dotrzeć tam pociągiem.  

City Break – co podczas niego robić?

Kiedy wyjeżdżasz gdzieś na weekend, jak sama wiesz – czas jest ograniczony. Spożytkuj go więc mądrze! Zrób research atrakcji w miejscu Twojego pobytu i zastanów się, które z nich chcesz zobaczyć. Na jaki rodzaj zwiedzania liczysz? Twój wypad będzie intensywny, czy planujesz raczej spacerować wśród klimatycznej architektury, smakując lokalne potrawy i rozkoszując się niespiesznym czasem pełnym relaksu? Podczas takich wypadów, popularne jest korzystanie z tzw. free guided tours. Darmowe wycieczki prowadzone przez licencjonowanych przewodników zawierają najważniejsze elementy turystyczne miasta i stanowią świetną okazję, aby poznać historię miejsca, w którym się znajdziemy.

Popularne kierunki na europejski City Break

Barokowa perła – Wiedeń. Destynacja zakochanych – Paryż. Miejsce dla miłośników mody – Mediolan. Dla wielbicieli rowerów zaś Amsterdam. Niezależnie od tego, jakie są Twoje preferencje, wachlarz możliwości w Europie jest naprawdę imponujący, nie wątpimy więc, że każdy znajdzie miejsce, gdzie z chęcią pojedzie. Do wszystkich miast z łatwością dostaniesz się za pomocą linii lotniczych. Lot samolotem jest w kontekście podróży dużym ułatwieniem, stanowi oszczędność czasu i pozwala na szybkie dotarcie nawet do najdalszych zakątków Europy – na Maltę, Cypr, do Portugalii czy Skandynawii. Pamiętaj, że nie musisz jednak wyjeżdżać za granicę. Polska jest niedocenianym przez swoich obywateli miejscem do spędzenia urlopu. Z pewnością jest jeszcze mnóstwo miast, w których Cię nie było.

Niezbędnik weekendowego wyjazdu. Co zabrać na City Break?

Podczas wycieczki, w trakcie której chcesz intensywnie zwiedzać, najważniejsze są oczywiście buty! Muszą być wygodne – polecamy zwłaszcza buty Tommy Hilfiger damskie. Nie zapomnij o kurtce przeciwdeszczowej. Zwłaszcza w dalekich destynacjach, których klimatu nie znamy, warto zabezpieczyć się, biorąc ubrania, które pozwolą na ubranie się “”na cebulkę”. Miejsce, w które lecisz to wyspa lub wybrzeże – morza lub oceanu? Tam zwłaszcza pogoda bywa nieprzewidywalna. Bądź przygotowana na każdą ewentualność.