Buty i torebki damskie to ulubiony temat kobiet nie tylko na portalach internetowych związanych z modą, ale również swobodnych rozmów z przyjaciółkami przy popołudniowej kawie. Są ważnym uzupełnieniem każdej stylizacji i decydują o jej dobrym guście. W przypadku torebek tak naprawdę wystarczy zainwestować w kilka, nawet dwa lub trzy modele, które od lat nie wychodzą z mody – jest to więc zdecydowana inwestycja. 

Czarne torebki damskie z łańcuszkiem 

Nie może ich zabraknąć w żadnym rankingu. Tzw. „chanelki” nawiązują do kultowego modelu od projektantki Coco Chanel. Jeśli jeszcze ktoś nie wie, jak wygląda ten wyjątkowy model, to warto sprawdzić. Jest to zgrabna, nieduża i skromna w dodatki torebka, która zwraca uwagę pikowanym materiałem, paskiem oplecionym złotym łańcuszkiem oraz oczywiście niedużym logo w miejscu zapinania – swoją drogą również bardzo gustownego, ponieważ nie rzuca się od razu w oczy jak prawie każde inne logo na torebce. 

Torebki damskie trapezowe 

Ten klasyczny kształt nawiązuje do torebek od znanych projektantów, np. Gucci czy Alessandro Michele Sylvie. Obecnie coraz większą popularność zdobywa torebka od Alessandro Michele Sylvie, którą nosi wiele światowej sławy gwiazd. Chodzi o model z rączką oraz dłuższym paskiem w wyrazistych kolorach, głównie jest to czerwień, czerń oraz biel i złote dodatki. Trapezowe torebki damskie dostępne są w mniejszych i większych rozmiarach. Pasują do bardzo wielu stylizacji, a także są bardzo praktyczne. 

Torba typy shopper 

Za ten model podziękują przede wszystkim kobiety, które muszą zmieścić w swojej torebce wiele ważnych przedmiotów, w tym również format A4. Jest to duża i pojemna torba z usztywnionym dnem w kształcie prostokąta lub trapezu oraz dwoma krótszymi paskami. Można nosić ją zarówno w ręce jak i na ramieniu – pewnie dlatego świetnie sprawdza się również jako torba na zakupy. Jednak jej cechą szczególną jest przede wszystkim to, że jest również elegancka, dzięki czemu jest elementem nie tylko codziennych i luźnych stylizacji, ale również tych bardziej formalnych. 

Materiały i znane marki – sekret niepodważalnej marki każdej torebki

Torebki damskie tylko wtedy są inwestycją, gdy wybieramy modele wykonane z wysokiej jakości materiałów. Jest to przede wszystkim skóra, która nawet pod wpływem długiego użytkowania zachowuje swoje właściwości i zawsze dobrze się prezentuje. Nie trzeba dodawać, że takie torby są również znacznie bardziej wytrzymałe, co jest szczególnie ważne, m.in. w przypadku shopperki, która nierzadko musi znosić znaczne obciążenie – modele ze skóry są gwarancją, że będzie ona służyć efektywnie przez lata. 

Niepodważalną inwestycją jest torebka od znanego projektanta. Co prawda nie jest to zakup tani, ale taką torbę można z czasem sprzedać i możemy być pewni, że klient się znajdzie. Torebki od znanych projektantów to także gwarancja dobrej jakości materiałów, wykonania, a także świadomość ekologiczna, co bierze pod uwagę coraz większa liczba konsumentów. Taka torebka będzie służyć długo, a my z pewnością nie będziemy chciały się z nią rozstawać.